Logo Pracuj.pl

Tester Automatyzujący - New Core Banking

ING Bank Śląski S.A.O firmie

10 000–20 000
brutto / mies.
  • lubuskie
    lubuskie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Bash

  • PowerShell

  • Batch

  • Java

  • SQL

Mile widziane

  • Kafka

O projekcie

W ING dążymy do zagwarantowania klientom usług na najwyższym poziomie, dostępnych 24h na dobę i z każdego miejsca na świecie. Aby to zapewnić, podjęliśmy się jedynego w swoim rodzaju przedsięwzięcia, którego celem jest wymiana całego systemu centralnego w banku, tzw. core banking.

Projekt zakłada przejście z dotychczasowej architektury monolitycznej na nowoczesne rozwiązanie chmurowe oparte na mikroserwisach, dzięki czemu zapewniona zostanie lepsza wydajność i skalowalność bez przestojów w dostępności.

Komunikacja do i z nowej platformy oparta jest w 100% na API oraz przetwarzaniu danych w czasie rzeczywistym, co zapewni sprawną integrację procesów cyfrowych. Gwarantujemy pracę w dynamicznym środowisku, z możliwością wpływania na kształt budowanych rozwiązań. ​

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie i utrzymanie testów automatycznych testujących zarówno API, WEB GUI oraz wydajność
  • tworzenie scenariuszy testowych
  • projektowanie i rozwijanie procedur testowych
  • pomoc w utrzymaniu aplikacji: środowiska PRD, rozwojowe i testowe
  • dokumentowanie aplikacji w standardzie Enterprise Architect
  • raportowanie błędów
  • testy manualne
  • aktywny udział w inicjatywach poprawiających procesy wytwarzania oprogramowania oraz testowania
  • dbanie o jakość wytwarzanego kodu źródłowego testów automatycznych, wykonywanie code review
  • współtworzenie standardów technicznych
  • praca w samoorganizującym się zespole z wykorzystaniem metodologii Agile (Scrum)

Nasze wymagania

  • minimum 3 lata doświadczenia w testowaniu oprogramowania w tym conajmniej 2 lata przy wykorzystaniu automatów
  • znajomość języka programowania Java
  • znajomość języków skryptowych Bash, PowerShell, Batch
  • znajomość frameworków do automatyzacji testów Rest-Assured, Playwright, Gatling, Selenium
  • praktyczna znajomość narzędzi wspierających testy: Postman, Soap UI, SQL
  • praktyczna znajomość środowisk chmurowych (OpenShift, GCP, AWS, Azure)
  • dobre umiejętności komunikacyjne, samodzielność oraz zaangażowanie
  • język Angielski B2

  • doświadczenie w testowaniu mikroserwisów
  • znajomość środowiska CI/CD Azure DevOps
  • znajomość narzędzia Enterprise Architect
  • doświadczenie z systemami eventowymi np. Kafka

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • program emerytalny
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • paczki świąteczne
  • inicjatywy dobroczynne

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected].

ING Bank Śląski S.A.

W ING Banku Śląskim łatwiej robić swoje. Z myślą o naszych klientach sprawiamy, że bankowość staje się bezpieczna, przyjazna i bliska. Na wiele sposobów dbamy o well-being i komfort naszych pracowników. Tworzymy otwarte miejsce pracy, w którym każdy jest mile widziany – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, stopień sprawności czy inne przesłanki. Dołącz do nas. Mamy tytuł najlepszego pracodawcy, a w naszych procesach rekrutacji wszyscy kandydaci są traktowani z szacunkiem i mają równe szanse.

Aktualne oferty pracodawcy
Numer referencyjny: BB_0010196

Tester Automatyzujący - New Core Banking, lubuskie